האם ישרוד קידום אורגני את מכת גוגל "פינגווין"

מזער

עולם השיווק המקוון עבר לאחרונה שינוי מהותי - שינויים שחברת Google ביצעה למנוע החיפוש שלה גרמו לשינוי בדירוג של רבים מהאתרים בארץ ובעולם, אולם נראה כי השינוי שם דגש ברלוונטיות התכנים יותר מאי-פעם. כאשר רוב משווקי האינטרנט, שיחקו בתחילה את משחק התוכן, ולאחר מכן עברו למשחקי הקישורים. כעת, בתקופה שאחרי "הפינגווין" צריך להבין מהם כללי המשחק החדשים שקבעה גוגל, ובעתיד של שאר מנועי-החיפוש.

מספר קטן מכם הקוראים, יעמוד ויכריז שאנשי האינטרנט, אוכלים את הדייסה שבישלו – הרי מי שהאמין בתוכן איכותי, מבלי להתמקד בקישורים נכנסים מלאכותיים וסימניות חברתיות מזויפות. בסך-הכל, אם זה נבנה באופן תקין, הרי שזה מצליח. אבל זה לוקח המון זמן שאין לבעלי עסקים.

חלק מהאתרים נענש על ידי גוגל רק בגלל ששיחקנו את המשחק כי הם לתגמול אותנו בשנים האחרונות. חשבו כמה מטורף זה?? זה כמו להורות לאנשים במשך שנים לנסוע במהירות 70 קמ"ש על כביש מהיר ואז המהירות המותרת יורדת ל-60 קמ"ש. זה יהיה בסדר, אבל המצלמות על הכביש ימשיכו לצלם במשך כל הזמן ו מי שייתפס עתה נוסע ב-70 קמ"ש, יקבל את עונשו – קנסות, משפטים ואפילו שלילת רישיון. זה בדיוק מה שקורה עכשיו עם כמה אתרים Google.

האם זה הוגן? לעזאזל לא! אבל גם החיים לא. זה העסק שלהם והם יעשו אתו מה שהם רוצים. הם מקבלים את הזכות לקבוע את הכללים עבור העסק שלהם. אם אנחנו לא אוהבים את זה, אנחנו חופשיים לבנות מנוע החיפוש שלנו. אנשים יעשו כסף באינטרנט בשנה הקרובה יותר מתמיד. גוגל, שתפקידו לתווך בין תנועת-משתמשים לבעלי-האתרים, ימשיך בתפקידו גם בעתיד לכן זו התנועה שמייצרת רווחים מתוצאות אורגניות עדיין קיימת שם בגוגל בשביל לייצר רווחים.

איך זה יהיה אפשרי? למשווקים באינטרנט - פשוט להשתנות בהתאם וללמוד את הכללים החדשים. החיים ממשיכים ואני באמת מאמין העדכונים האחרונים יהיה לטובה. שוב, אם אתה חבר באתר שלי, עצור את מעשיך ולך להרשם באתר. באזור החברים אפשר למצוא מידע חיוני בנושא קידום אתרים באינטרנט.